Kapitola III. - Ako si vyberáme partnera...

Autor: Branislav Macháč | 7.7.2011 o 18:45 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  167x

Je až pozoruhodne zvláštne, ako niekedy hľadíme na opačné pohlavie (samozrejme z pohľadu heterosexuála). Čo je určujúcim, alebo determinujúcim faktorom ovplyvňujúcim naše rozhodnutia, spôsobujúcim odhodlanie, spúšťačom ďalšieho životného rozhodovania, a síce vo výbere životného partnera? Tak nad touto otázkou, ba až životnou filozofiou sa Marten za posledné dva týždne zamýšľal deň čo deň.

Ak Vás zaujíma, na čo prišiel, tak hneď smečujem odpoveď späť, že na nič...

Je to spôsobené rýchlosťou, alebo priam náročnosťou tejto doby? Alebo sa jedná len o moje pocitové zaváhanie a útek pred niečím vážnejším? Zamyslel sa. Nemyslím! Povzdychol. Skôr si myslím, že ešte nedozrel čas na to, aby som niektoré veci vedel pochopiť, alebo vedel objasniť sám pred sebou. A možno to bude tým, že som ešte nestretol pozemskú bytosť, ktorá by vedela nájsť cestu k môjmu srdcu a hlavne duši. Priznám sa, že niekedy sám sebe nerozumiem, ale to asi zažíva väčšina z nás.

Prečo niekedy, keď si už myslíme, že sme konečne stretli toho pravého, sa tá osoba znenazdajky zmení na bytosť, o ktorej vlastne málo vieme, ba dokonca skoro nič? Najhoršie býva zistenie, keď po niekoľkých rokoch človek príde na to, že o osobe s ktorou dlhé roky trávil azda všetok voľný čas, na základe jeho správania a reakcií za posledné obdobie, vlastne nič nevie. Začne ho prekvapovať hádam v každej oblasti, či smere. Smutné? No hej, ale pravdivé a zo života. Neviem či to nazvať rovno pretvárkou, alebo ide len o akúsi formu symbiotického spolunažívania, kde jeden čerpá od druhého a zároveň sa mu prispôsobuje, ale len do tej miery, pokiaľ je to únosné, alebo pokiaľ ešte ide čo čerpať. Keď sa stratia výhody, tak vyskočí z idúceho vlaku a „prisaje“ sa na iného.

Ale o tom som už nechcel premýšľať. Pomyslel si. Ide vo vzťahoch o prestíž, alebo len o pocit nebyť sám? Existujú ešte páry, ktoré nie sú spolu len z racionálneho presvedčenia? Viem, táram dve na tri. Nevadí, možno mi niekto niekedy odpovie a bez rečí, že čo to je za otázku. A možno ani nie. Veď nemáme čas ani sami na seba, nieto ešte reagovať na triviálne otázky vyslovené do časopriestoru.

Milujem, lebo milujem a niekedy sa to ťažko popisuje. Teda hlavne objasňuje dôvod, príčina, alebo zámer. Ale určite to nie je preto, lebo mi niečo chýba, alebo že sa bojím byť sám, tak ako niektoré osoby. Pre mňa je niekedy samota oslobodzujúca. Pôsobí na mňa ako zaklínadlo, ktoré mi pomáha pochopiť seba samého a dáva mi priestor na rozvíjanie fantázie a tvorivosti.

S touto vyslovenou a hlbokou myšlienkou Marten do pár sekúnd zaspal. Spal ako drevo, lebo po dlhej dobe mal znova pocit, že veci nadobúdajú zmysel a všetky nezrozumiteľné myšlienky začínajú do seba zapadať ako čísla lineárnej rovnice.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?